Euro 2016: grad niestraszny Irlandczykom z Północy

Paweł Smyk

Irlandia Północna niespodziewanie postawiła się faworyzowanej Ukrainie i zwyciężyła 2:0 w meczu drugiej kolejki grupy C.

Postawa Irlandii Północnej nie mogła dziś nie imponować. Obejrzeliśmy zupełnie inną drużynę od tej, która pojedynkowała się z Polską. Tym razem wyspiarze poszli śmiało na wymianę ciosów, raz po raz atakując rywali. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego tuż po przerwie Gareth McAuley wyśmienicie wyskoczył w powietrze i wpakował głową piłkę do siatki.

Ukraińczycy nie potrafili znaleźć sposobu na tak dobrze grającą Irlandię Północną. Walka o każdą piłkę, z sercem i zaangażowaniem dziś zwyciężyła. W 58. minucie opady gradu były tak silne, że sędzia był zmuszony na chwilę przerwać grę, jednak i to nie wybiło z rytmu wyspiarzy. Ukraina została dobita niemal jak w starciu z Niemcami w doliczonym czasie, kiedy to dobijał Niall McGinn. Paddy McNair zameldował się na boisku dopiero w 93. minucie.

Ukraina – Irlandia Północna 0:2 (0:0)
Bramki: McAuley 48′, McGinn 90′.

Ukraina: Pyatov – Rakitskiy, Khacheridi, Shevchuk, Fedetskyy, Kovalenko (Zinchenko 83′), Stepanenko, Sydorchuk (Garmash 76′), Seleznyov (Zozulya 71′), Konoplyanka, Yarmolenko.

Irlandia Pół.: McGovern – McAuley, Cathcart, J. Evans, Hughes, Norwood, C. Evans (McNair 90′), Davis, Dallas, Ward (McGinn 69′), Washington (Magennis 84′).