Soccer Aid 2016: triumf Anglików, Mourinho na trybunach

Kamil Kobielski

Reprezentacja Anglii prowadzona przez Sama Allardyce’a pokonała w charytatywnym meczu na Old Trafford drużynę Reszty Świata Claudio Ranieriego w stosunku 3:2. Spotkanie z wysokości trybun obserwował nowy menedżer Manchesteru United, Jose Mourinho.

Mecz miał charakter pokazowy i głównym jego celem było zebranie pieniędzy na potrzeby organizacji UNICEF, która zajmuje się pomocą na rzecz dzieci.

Do „Teatru Marzeń” zawitało wiele byłych gwiazd światowego futbolu, takich jak np. Ronaldinho, Fabio Cannavaro czy Dymitar Berbatow, które wzięły udział w spotkaniu.

Gościem honorowym niedzielnego wydarzenia był jeden z najlepszych piłkarzy w historii, Pele.

Po pierwszych 45 minutach na tablicy widniał rezultat 0:0. Dopiero po przerwie kibice zgromadzeni na stadionie mieli okazję obejrzeć kilka trafień.

Najpierw w 51. minucie wynik silnym strzałem z rzutu wolnego otworzył Mark Wright, prezenter telewizyjny i radiowy. Chwilę potem z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał dziennikarz Ben Shephard i reprezentacja Anglii musiała grać do końca spotkania w osłabieniu. Po tym zdarzeniu reakcja Reszty Świata była natychmiastowa. Dymitar Berbatow idealnie odnalazł się w polu karnym i wyrównał stan meczu. Bułgar ponownie dał o sobie znać w 59. minucie, kiedy pewnie wykorzystał jedenastkę i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Reprezentacja „Trzech Lwów” nie złożyła jednak broni, a efektem tego była bramka Jermaina Defoe’a w 65. minucie. Ostatnie słowo należało do grających w dziesiątkę Anglików, a konkretnie do piłkarza reprezentującego obecnie barwy Sunderlandu. W 77. minucie Defoe otrzymał futbolówkę na dziesiątym metrze i umieścił ją w siatce, dając tym samym wygraną swojej drużynie.

Anglia – Reszta Świata 3:2 (0:0)
Bramki: Wright (51′), Defoe (65′, 77′) – Berbatow (54′, 59′)

Anglia: Seaman (Theakston 46′), Bishop (McGuinness 56′) (Tomlinson 83′), Campbell (Murphy 46′), Carragher, Wright (Williams 83′), Shephard, Neville (Whitehall 46′), Wilkes, Humes (Dyer 46′), Murs (Lewis 66′), Fowler (Defoe 46′).