Man Utd przerywa złą passę. Wygrana na Liberty Stadium

Paweł Smyk

Manchester United w końcu po czterech meczach bez zwycięstwa przerwał fatalną passę i zdołał pokonać na Liberty Stadium Swansea City 3:1. Przełamał się również Zlatan Ibrahimović, autor dwóch trafień.

Widząc skład desygnowany na to spotkanie przez Jose Mourinho, lwia część fanów czerwonej części Manchesteru przecierała oczy ze zdumienia raz za razem, kiedy ich pupile pakowali bramkę za bramką. Strzelanie rozpoczął Paul Pogba, który po wymianie na 20-30 metrze Zlatana Ibrahimovicia i Wayne’a Rooneya, sam ostatecznie był tym, który dośrodkował do dwóch napastników. Anglik zgrał do Szweda, ale zdołał go ubiec obrońca. Zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że futbolówka odnalazła Pogbę, który doskonale huknął na bramkę.

W 21. minucie znów główne role odgrywali Wayne Rooney i Ibrahimović. Kapitan drużyny zagrał przed pole karne do Szweda, a ten uderzył po ziemii na tyle precyzyjnie, że nie zdołał sięgnąć piłki Łukasz Fabiański. Duet ofensywnych zawodników rozpoczął i zakończył również akcję, która przyniosła gościom trzecie trafienie. Długie zagranie od Davida De Gei oddał z pierwszej piłki Ibra Rooneyowi, po chwili otrzymał podanie zwrotne, co pozwoliło mu stanąć oko w oko z Fabiańskim, którego pokonał po raz drugi w tym meczu.

Na drugą połowę przyjezdni z Old Trafford wyszli raczej z przekonaniem, że wszystko co mieli zrobić, już zrobili przed przerwą, dlatego rzadko atakowali rywali. Swansea przebudziła się na chwilę, kiedy to dośrodkowanie z rzutu wolnego Gylfiego Sigurdssona zamienił na bramkę van der Hoorn. To było jednak za mało, by liczyć na pozytywny rezultat.

Swansea City – Manchester United 1:3 (0:3)

Bramki: Van der Hoorn 69′ – Pogba 15′, Ibrahimović 21′, 33′

Swansea: Fabiański – Rangel, Van der Hoorn, Mawson, Kingsley – Ki, Britton – Routledge, Sigurdsson – Borja, Llorente.

Ławka rezerwowych: Nordfeldt, Naughton, Amat, Cork, Fer, Barrow, Montero.

Man Utd: De Gea – Young, Jones, Rojo, Darmian – Carrick, Fellaini – Mata, Pogba, Rooney – Ibrahimović.

Ławka rezerwowych: Romero, Blind, Fosu-Mensah, Lingard, Schneiderlin, Martial, Rashford.