Raport z wypożyczeń: 90 minut Kovara, Chong z golem, Pereira, Levitt na ławce, Traore poza kadrą

UTD Report Łukasz Pośpiech

Miniony weekend obfitował w mecze, które mogły zainteresować sympatyków Manchesteru United. Choć największą atrakcją z pewnością było sobotnie spotkanie towarzyskie drużyny Ole Gunnara Solskjaera, to warto wiedzieć również, co działo się u piłkarzy klubu, którzy znajdują się na wypożyczeniach.

Dylan Levitt

Levitt jest świeżo upieczonym piłkarzem Charlton Athletic, któremu nie było jeszcze jednak dane wybiec na boisko w trykocie londyńskiego klubu. W sobotnim meczu przeciw Crewe Alexandria znalazł się co prawda na ławce rezerwowych, ale trener Lee Bowyer nie postanowił wpuścić go na boisko. Zespół Charltonu wygrał spotkanie 2:0.

Matej Kovar

Czeski bramkarz znalazł się w innym zespole League One – Swindon, w którego barwach zadebiutował w lidze. 20-latek spędził na boisku pełne 90 minut przeciw Rochdale, lecz nie miał między słupkami zbyt wiele roboty. Jego koledzy z drużyny jeszcze w pierwszej połowie wbili do bramki przeciwników trzy bramki. Goście dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy znaleźli drogę do siatki Kovara, a mecz skończył się wynikiem 3:1.

Był to trzeci mecz Mateji Kovara w drużynie Swindon. Wszystkie z nich zawodnik rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Sobotnie spotkanie było jego pierwszą wygraną w barwach „Drozdów”. Kovar musiał w swojej nowej drużynie już siedmiokrotnie wyciągać piłkę z siatki.

Joel Pereira

Joel Pereira to kolejny z bramkarzy Manchesteru United, który tego lata udał się na wypożyczenie. Jego nowym tymczasowym pracodawcą stało się Huddersfield Town, które rozgrywa spotkania w Championship. Dla Portugalczyka jest to już szósty pobyt poza Old Trafford od 2015 roku.

Huddersfield podejmowało u siebie spadkowiczów z Premier League – Norwich City i uległo im 0:1. Pereira, który otrzymał w klubie numer 44 spędził pełne spotkanie na ławce i nie zmienił Bena Hamera.

Aliou Traore

Drugoligowe Caen nie mogło postawić na młodego Francuza wyciągniętego z Akademii Manchesteru United ze względu na chorobę piłkarza. Nieobecność pomocnika nie była jednak kłopotliwa, gdyż zespół z północy Francji rozprawił się z rywalami z Rodez wynikiem 3:0. Po trzech kolejkach zespół Traore zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli.

Sam zawodnik rozegrał już w jego barwach cztery spotkania, z czego tylko jedno w pełnym wymiarze czasowym. Łącznie Traore spędził na boisku 169 minut w trykocie Caen.

Tahith Chong

Chong znów udowodnił, że jego potencjał już wkrótce może zabłyszczeć w seniorskim futbolu. Skrzydłowy urodzony w Curacao już w przedsezonowych meczach pokazywał, że zmiana otoczenia może świetnie wpłynąć na jego dyspozycję. Jeszcze w meczach towarzyskich zdobył trzy bramki (jedna bramka z Groningen i dublet z Redhen), a w sobotę czekał go debiut w oficjalnym meczu.

Było to spotkanie DFB Pokal z Carl Zeiss Jena i w meczu tym Holender również popisał się trafieniem. Zawodnik spędził na murawie drugą połowę spotkania i swoim uderzeniem podniósł w końcówce wynik na 2:0.