21.05.2016, g. 18:30
2:1
Zobacz relację

Zwycięstwo w debiucie van Gaala na Old Trafford

Od zwycięstwa z Valencią rozpoczyna swoją przygodę na Old Trafford Louis van Gaal.
Dodano:   12 sierpnia 2014, 19:35 Autor:   Paweł Smyk Źródło:   Własne Tagi: #relacje

29.06
Jak donosi BBC, Zlatan Ibrahimović jeszcze w tym tygodniu powinien zostać zawodnikiem Manchesteru United. [BBC]

Media: transfer Mchitarjana na ostatniej prostej (aktualizacja)

26.06
Borussia Dortmund wysłała oficjalnego przedstawiciela klubu do Manchesteru w celu sfinalizowania przenosin Henricha Mchitarjana do klubu z Old Trafford - przekazał Raphael Honigstein, niemiecki dziennikarz. [Twitter]

[ Komentarze: 16 ] [ redevilspike ]
Od zwycięstwa z Valencią rozpoczyna swoją przygodę na Old Trafford Louis van Gaal. Po 90 minutach na zegarze widniał bramkowy remis, jednak już w doliczonym czasie Marouane Fellaini zapewnił "Czerwonym Diabłom" zwycięstwo 2:1. Pierwszą bramkę dla Man Utd zdobył Darren Fletcher, dla Valencii strzelił Rodrigo.

Kluczowe momenty:

22. min. - po dość leniwym początku mieliśmy w końcu groźniejszą sytuację. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Juana Maty na dłuższy słupek, tam dość przypadkowo w powietrznym starciu Wayne'a Rooneya z rywalem, piłka trafia do Phila Jonesa. Jego strzał głową był niestety zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza.

23. min. - rozkręcają się "Czerwone Diabły". Dośrodkowanie Darrena Fletchera do Rooneya, Anglika ubiega jednak przeciwnik wybijając piłkę tak niefortunnie, że ta wpada wprost pod nogi Andera Herrery będącego na 18 metrze. Hiszpan niewiele się zastanawiając huknął z powietrza, jednak piłka nieznacznie minęła lewy słupek.

27. min. - w odpowiedzi Valencia. Przed polem karnym dostał piłkę Feghouli, nie mając wielu opcji na kontynuowanie akcji, zdecydował się na strzał z dystansu, który bez większych problemów wyłapał David De Gea.

31. min. - rzut wolny dla United po faulu na Herrerze. Z 17 metra jednak dobrej okazji nie wykorzystał Wayne Rooney, który przeniósł piłkę metr nad poprzeczką.

32. min. - mocny przerzut na prawą stronę boiska, do piłki w ostatniej chwili zdążył Ashley Young i zdołał ją jeszcze dośrodkować w pole karne, nim ta wyszła poza boisko. Do mocno bitej futbolówki nie dopadł jednak Wayne Rooney, gdyż wcześniej został powalony na murawę. Rzut karny dla "Czerwonych Diabłów"... który zmarnował kapitan United, trafiając w słupek.

49. min. Gol! - od mocnego akcentu rozpoczęły drugą połowę "Czerwone Diabły". Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłkę ładnie zgrywa Ander Herrera, ta trafia przed pole karne do Darrena Fletchera, który oddaje strzał. Piłka prawdopodobnie znalazłaby się w rękach bramkarza, jednak na jej drodze stanął jeden z rywali, futbolówka odbita od jego nogi kompletnie zmyliła Alvesa.

63. min. - piękne podanie z głębi pola otrzymał Rodrigo. Będąc jednak w polu karnym i mając przed sobą już tylko De Geę, w ostatniej chwili futbolówkę spod nóg wybił mu wślizgiem Phil Jones.

64. min. - kolejny raz dał o sobie znać Rodrigo. Przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego ładnie urwał się obrońcom i strzelił głową w kierunku dłuższego słupka. Na szczęście dla United na linii bramkowej był ustawiony Hernandez, który uratował zespół przed utratą gola.

68. min. - Reece James w indywidualnej akcji. Szybki drybling i zejście ze skrzydła do okolic pola karnego, skąd oddał strzał, który odbity jeszcze od obrońcy znacznie stracił na sile i ostatecznie padł łupem bramkarza.

71. min. Gol! - do trzech razy sztuka można powiedzieć, co nie udało się wcześniej, udało się teraz. Dośrodkowanie Piattiego z rzutu wolnego wydawało się za niskie, jednak piłkę bardzo niefortunnie odbija Cleverley, ta pada wprost pod nogi będącego sam na sam z bramkarzem Rodrigo, który pakuje futbolówkę do siatki.

74. min. - Valencia stara się wykorzystać słabszą dyspozycję United w tym meczu. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zostaje wybita wprost pod nogi jednego z piłarzy rywala, który huknął z dystansu. Na jej linii stanął Hernandez, znów ratując zespół przed utratą bramki.

78. min. - ładne podanie od Cleverleya otrzymał przed polem karnym rywali Rooney. Anglik mając przed sobą trochę wolnego miejsca, zdecydował się na uderzenie z dystansu, które jednak minęło bramkę.

80. min. - ależ blisko objęcia prowadzenia Valencia. Strzał z dystansu Parejo był tak silny, że De Gea wybija futbolówkę przed siebie. Do niej najszybciej dopadł Rodrigo, jednak Hiszpan w ostatniej chwilii zdołał wybić ją rywalowi spod nóg.

90+1. min. Gol! - i kiedy wydawałoby się, że mecz zakończy się remisem dali o sobie znać Tyler Blackett i Marouane Fellaini. Ten pierwszy posłał kapitalną piłkę z kilkudziesięciu metrów w pole karne, błąd w wyjściu z bramki popełnił golkiper rywali, umożliwiając Belgowi przyjąć futbolówkę na klatkę piersiową i skierować ją do pustej bramki.

Manchester United - Valencia 2:1 (0:0)
Bramki: Fletcher 49', Fellaini 90+1' - Rodrigo 71'

Man Utd: De Gea - James, Jones, Smalling (M.Keane 62'), Blackett, Young (Kagawa 62') - Fletcher (Cleverley 62'), Herrera (Fellaini 75'), Mata (Lingard 62') - Rooney, Hernández (Januzaj 75').

Valencia: Alves - Barragan, Vezo, Otamendi, Gaya - Parejo, J. Fuego, Andre Gomes (Guardado 73') - Feghouli (Piatti 56'), Alcacer (De Paul 56') - Rodrigo (Araujo 89').