21.05.2016, g. 18:30
2:1
Zobacz relację

Manchester United pokonał Liverpool w finale ICC!

Manchester United pokonał Liverpool 3:1 w finale International Champions Cup. Gole dla Man Utd strzelali Wayne Rooney, Juan Mata i Jesse Lingard.
Dodano:   5 sierpnia 2014, 00:59 Autor:   Paweł Smyk Źródło:   własne Tagi: #tour-2014#relacje

24.06
W sobotę rozpoczyna się 1/8 finału mistrzostw Europy. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych czytelników szczegółową rozpiskę tej części turnieju. [własne]

Raiola: Mchitarjan marzy o transferze na Old Trafford

21.06
Mino Raiola na łamach "Bilda" kolejny raz oświadczył, że Henrich Mchitarjan marzy o transferze do Manchesteru United, choć Borussia Dortmund nie chce pozwolić na jego odejście. [Bild]

[ Komentarze: 16 ] [ redevilspike ]
Manchester United pokonał Liverpool 3:1 w finale International Champions Cup. Kibice zgromadzeni na Sun Life Stadium w Miami mogli zobaczyć pierwszy "comeback" "Czerwonych Diabłów" pod wodzą Louisa van Gaala, gdyż przegrywali w tym meczu 0:1, jednak ostatecznie udało im się odrobić straty i wygrać. Gole dla Man Utd strzelali Wayne Rooney, Juan Mata i Jesse Lingard.

Kluczowe momenty:

5. min. - kapitalna sytuacja dla "Czerwonych Diabłów" już na samym początku spotkania. Dokładne dośrodkowanie z lewej strony posłał w pole karne Ashley Young, piłka odnalazła Hernandeza, ten jednak z bliskiej odległości nieczysto trafił w futbolówkę. Akcję mógł jeszcze skończyć Juan Mata, jednak ubiegł go obrońca, wybijając piłkę.

13. min. Gol! - ładne prostopadłe podanie otrzymał Raheem Sterling, Jones jeszcze wślizgiem starał się wybić mu futbolówkę. Wykonanie było jednak na tyle niefortunne, że przy okazji zahaczył nogi rywala. A skoro cała sytuacja miała miejsce w polu karnym, sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Gerrard i nie dał De Gei najmniejszych szans.

24. min. - będący na 16 metrze od pola karnego rywala, Coutinho otrzymał podanie z prawej strony, łatwym zwodem minął obrońcę i oddał szybki i kąśliwy strzał tuż przy lewym słupku De Gei. Hiszpan jednak na posterunku.

33. min. - kolejna kontrowersyjna sytuacja. Fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki Chrisa Smallinga, ta trafia do Sterlinga, który wpada w "szesnastkę". Tam wślizgiem wybija mu piłkę Herrera, tym razem sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, choć wydaje się, że miał ku temu podstawy.

48. min. - podanie Herrery do Maty na 25 metrze od własnej bramki przerywa Steven Gerrard, natychmiast podaje do będącego w polu karnym Ricky'ego Lamberta, który oddał zbyt lekki strzał, by pokonał on Davida De Geę.

50. min. - kolejne ostrzeżenie dla defensywy "Czerwonych Diabłów". Coutinho pięknie zagrał na lewą stronę pola karnego do Sterlinga, ten jeszcze trochę pociągnął z piłką do środka i oddał strzał, który odbił się jeszcze od Smallinga i wypadł na rzut rożny.

55. min. Gol! - w końcu przełamanie w grze United i od razu pierwszy strzał na bramkę rywala został zamieniony na gola. Dośrodkowanie z prawej strony Hernandeza odnalazło w polu karnym Wayne'a Rooneya. Anglik z ostrego kąta jeszcze zdołał wpakować piłkę tuż przy długim słupku.

57. min. Gol! - cóż za "zmartwychwstanie" Manchesteru w tym spotkaniu. Jeszcze kilka minut temu wciąż w ataku byli rywale i to oni wydawałoby się mają mecz pod kontrolą, by chwilę później już przegrywać. Będący na linii 16 metra od bramki Mignoleta, Juan Mata otrzymał podanie z lewej strony od Luke'a Shawa. Odwracając się w kierunku bramki oddał strzał, który jeszcze otarł się o plecy rywala i wylądował w siatce.

65. min. - niecodzienna sytuacja. Mocne dośrodkowanie posłał Ashley Young, które ostatecznie zamieniło się w strzał. Piłka trafiła w górną siatkę w bramce i powróciła na boisko. Do futbolówki dopadł Wayne Rooney i z bliskiej odległości posłał ją do bramki. Zgodnie z przepisami piłka wyszła poza boisko i gola być w tej sytuacji nie powinno. Sędzia początkowo bramkę uznał, jednak chwilę później zreflektował się. Wciąż 2:1 dla United.

88. min Gol! - przez długi czas nie dał dojść do głosu rywalom Man Utd, po czym sam zaatakował. Ładne dośrodkowanie na 16 metr od bramki Ashleya Younga do Kagawy. Japończykowi nie udało się opanować tej piłki, jednak ostatecznie trafiła ona do będącego za jego plecami Lingarda. Anglik bez większych kalkulacji huknął nie do obrony tuż przy lewym słupku.

Manchester United - Liverpool 3:1 (0:1)
Bramki: Rooney 55', Mata 57', Lingard 88' - Gerrard 14' (k.)

Man UtdDe Gea - Evans (Blackett 46‘), Smalling, Jones, Valencia (Shaw 8‘), Young - Herrera (Lingard 78‘), Fletcher (Cleverley 46‘), Mata (Kagawa 68‘) - Rooney, Hernández (Nani 68‘).

LiverpoolMignolet - Kelly, Johnson, Skrtel, Sakho (K. Toure 74') - Gerrard (Lucas 63'), Allen (E. Can 63'), Henderson, Coutinho (Peterson 77') - Lambert (Ibe 63'), Sterling.