21.05.2016, g. 18:30
2:1
Zobacz relację

Tour 2014: Manchester United pokonał AS Romę

Manchester United pokonał AS Romę, wygrywając 3:2 w drugim sparingu pod wodzą Louisa van Gaala. Dwa gole strzelił Wayne Rooney, jedno trafienie padło łupem Juana Maty.
Dodano:   26 lipca 2014, 21:02 Autor:   Paweł Smyk Źródło:   własne Tagi: #tour-2014#relacje

Najważniejsze

Media: transfer Mchitarjana na ostatniej prostej (aktualizacja)

26.06
Borussia Dortmund wysłała oficjalnego przedstawiciela klubu do Manchesteru w celu sfinalizowania przenosin Henricha Mchitarjana do klubu z Old Trafford - przekazał Raphael Honigstein, niemiecki dziennikarz. [Twitter]

26.06
Gianluca Di Marzio, włoski dziennikarz, informuje, że Zlatan Ibrahimović 1 lipca przyleci na Wyspy, by sfinalizować transfer do Manchesteru United. [gianlucadimarzio.com]

[ Komentarze: 16 ] [ redevilspike ]
Kolejna wygrana Manchesteru United na tournee w Stanach Zjednoczonych. W pierwszym spotkaniu w ramach turnieju International Champions Cup "Czerwone Diabły" pokonały AS Romę 3:2, mimo że do pierwszej połowy spotkania utrzymywał się wynik 3:0. Dwie bramki dla Man Utd zdobył Wayne Rooney, a jedną Juan Mata. Warto odnotować także kapitalne trafienie Miralema Pjanicia z własnej połowy boiska.

Kluczowe momenty:

2. min. - pierwszy groźny atak w spotkaniu autorstwa Romy. Świetne podanie z głębi pola od obrońy dostał Destro, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

17. min. - o szybsze bicie serca przyprawił fanów Romy Skorupski. Polski bramkarz otrzymał piłkę od swojego obrońcy i przy próbie wybijania jej w głąb boiska, trafił wprost w nadbiegającego Welbecka. Ostatecznie skończyło się na strachu, Anglik nie wykorzystał błędu rywala.

22. min. - rzut wolny dla Romy po faulu na Destro. Z okolicy 20. metra od bramki rywal trafia w dobrze ustawiony mur. Skończyło się na rzucie rożny, który również nie przyniósł Romie korzyści w postaci pierwszego trafienia.

32. min.
- kopia akcji Romy z początku spotkania. Długie podanie od obrońcy dostał Destro, po przyjęciu piłki wygrał pojedynek z Blackettem, jednak piłkę spod nóg rywala zdołał wybić James. Futbolówka trafiła wprost pod nogi Paredesa, który oddał niesygnalizowany strzał w kierunku dobrze ustawionego w bramce Johnstone'a.

36. min. Gol!
- piłkę od Juana Maty otrzymał Wayne Rooney, który zdecydował się na samodzielne rozwiązanie tej akcji. Anglik pięknym strzałem zza pola karnego nie dał bramkarzowi najmniejszych szans na interwencję.

38. min.
- w ataku Czerwone Diabły, prostopadłą piłkę otrzymał Juan Mata, jednak jego strzał z prawej strony pola karnego obronił Skorupski, wybijając piłkę na rzut rożny.

39. min. Gol!
- na akcję w stylu Romy zdecydował się Manchester United. Piękne podanie z własnej połowy Wayne'a Rooneya do Juana Maty. Hiszpan po przyjęciu piłki ze stoickim spokojem przelobował Skorupskiego.

42. min.
- kolejne długie podanie Romy w kierunku tym razem Iturbe. Piłka przeszła linię obrony United, jednak pierwszy dopadł do niej Johnstone, który zdołał ubiec Argentyńczyka.

45. min.
- piękna kombinacyjna akcja Herrery i Welbecka kończy się faulem na Angliku w polu karnym rywala. Rzut karny dla United!

45+1 min. Gol!
- Wayne Rooney podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze i zmylił Skorupskiego, strzelając w prawy róg bramki.

46. min.
- na ponowny ruch, jak w spotkaniu z Los Angeles Galaxy, zdecydował się Louis van Gaal - wymieniając niemal cały skład, pozostawiając na boisku tym razem jedynie Cleverleya i Blacketta.

49. min.
- kolejne długie podanie z własnej defensywy do napastników w wykonaniu Romy. Florenzi co prawda przegrał drybling ze Smallingiem, jednak zdołał oddać piłkę do Destro, który wbiegł z nią w pole karne i z ostrego kąta oddał strzał w boczną siatkę.

54. min.
- groźna akcja Romy, na prawym skrzydle wdał się w drybling Ljajic i zdołał posłać piłkę w pole karne, która trafiła wprost pod nogi niepilnowanego Florenziego. Napastnik Romy oddał mocny, lecz niecelny strzał obok lewego słupka.

75. min.
- ładna indywidualna szarża na lewym skrzydle Luke'a Shawa, jednak piłka po dośrodkowaniu zatrzymała się na obrońcy rywala. Do bezpańskiej futbolówki dopadł Shinji Kagawa, jednak jego strzał zza pola karnego nie mógł zaskoczyć bramkarza.

76. min. Gol!
- nieprawdopodobne uderzenie Miralema Pjanica! Wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Bośniak popisał się strzałem z własnej połowy, który kompletnie zaskoczył Bena Amosa.

79. min.
- indywidualna akcja Jessego Lingarda, po minięciu dwóch rywali, ostatecznie faulem powstrzymał go obrońca. Rzut wolny na wysokości pola karnego Romy, który został jednak słabo wykonany, gdyż piłka zatrzymała się na murze.

84. min.
- Roma znów blisko zdobycia spektakularnej bramki. Piłka zagrana głową przez Borriello w pole karne United pada łupem Francesco Tottiego. Kapitan Romy zdecydował się na strzał z przewrotki, który zatrzymał się na słupku. Ben Amos nie miałby nic do powiedzenia, gdyby futbolówka trafiła w światło bramki.

86. min.
- ładnie wymanewrował rywala na prawym skrzydle Ashley Young i posłał znakomite dośrodkowanie w pole karne. Willa Keane'a ubiegł jednak obrońca wybijając piłkę na rzut rożny.

88. min. Gol!
- akcja Borriello w polu karnym rywala, po której piła trafia w rękę Michela Keane'a. Rzut karny dla Romy, który pewnie egzekwuje Francesco Totti strzelając w prawy róg bramki.

Manchester United - AS Roma 3:2 (3:0)
Bramki: Rooney 36' 45' (k.), Mata 39' - Pjanić 76', Totti 88' (k.).

Man Utd: Johnstone (Amos 46') - Jones (M. Keane 46'), Evans (Smalling 46'), Blackett - Valencia (Young 46'), Cleverley (Hernandez 69'), Herrera (Kagawa 46'), James (Shaw 46'), Welbeck (W. Keane 46') - Mata (Lingard 46'), Rooney (Nani 46').

AS Roma: Skorupski - Calabresi (Somma 46'), Benatia (Pjanić 68'), Romagnoli (Castan 46'), Emanuelson (Cole 46') - Ucan (Totti 68'), Keita (Borriello 68'), Paredes (Nainggolan 46') - Iturbe (Ljajić 46'), Destro (Sanabria 68'), Florenzi (Balasa 68').