21.05.2016, g. 18:30
2:1
Zobacz relację

Tour 2014: Man Utd "rozbił" LA Galaxy!

Manchester United dosłownie "rozbił" Los Angeles Galaxy, wygrywając aż 7:0 w pierwszym sparingu pod wodzą Louisa van Gaala. Po dwie bramki strzelili Wayne Rooney, Reece James i Ashley Young.
Dodano:   24 lipca 2014, 04:39 Autor:   Paweł Smyk Źródło:   własne Tagi: #tour-2014#relacje

25.05.
Premier League: Martial z bramką sezonu?

25.05
Jak informuje brytyjska stacja Sky Sports powołując się na własne źródła, Manchester United uzgodnił warunki kontraktu z Jose Mourinho. [Sky Sports]

Oficjalnie: Louis van Gaal opuszcza Man Utd

23.05
Louis van Gaal przestał sprawować funkcję menedżera Manchesteru United z efektem natychmiastowym - brzmi komunikat klubu z Old Trafford. [ManUtd.com]

Na Facebooku

Od deklasacji rywala rozpoczęli tournee po Stanach Zjednoczonych piłkarze "Czerwonych Diabłów". Pierwszym rywalem podopiecznych Louisa van Gaala był Los Angeles Galaxy. Po 90 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 7:0. Pierwszą bramkę dla Manchesteru United zdobył  Danny Welbeck, a po dwa trafienia zaliczyli Wayne Rooney, Ashley Young i Reece James - nowicjusz w pierwszym zespole Manchesteru United.

Kluczowe momenty:

90. min. GOL!
- kopiuj wklej już którejś z kolei akcji Czerwonych Diabłów. Prostopadłe podanie Herrery do Younga, który pewnym strzałem dopełnia dzieła zniszczenia.

88. min. GOL! - ponownie Herrera głównym konstruktorem akcji United. Piękne prostopadłe podanie uruchamia Ashleya Younga, który mija zwodem bramkarza i pakuję piłkę do pustej siatki z odległości kilkunastu metrów.

84. min. GOL! - kolejna już prostopadła piłka Herrry w kierunku Younga. Anglik przegrał wprawdzie pojedynek z bramkarzem, jednak piłka została tak niefortunnie wybita, że wpadła wprost pod nogi Reece'a Jamesa, któremu nie zostało już nic innego, jak skierowanie piłki do siatki.

82. min. - wciąż w ataku Czerwone Diabły. Tym razem akcja dwójki rezerwowych, Nani zagrywa do Kagawy, który ostatecznie oddaje niecelny strzał w polu karnym rywala.

81. min. - kolejna zachwycająca akcja Andera Herrery, który po dwójkowej akcji z Ashleyem Youngiem zagrywa Anglikowi na wolne pole. Szybciej do futbolówki dopada jednak bramkarz rywali.

75. min. - ładna akcja United po leniwym fragmencie spotkania. Prawą stroną podążył z piłką Rafael, dośrodkowując ją w pole karne. Piłka jeszcze po nodze rywala ostatecznie trafiła do Andera Herrery, który idealnie odnalazł się w polu karnym oddając strzał głową. Rowe nie miał jednak większych problemów z obroną strzału Hiszpana.

62. min. GOL! - Herrera pięknym podaniem uruchomił na prawym skrydle Ashleya Younga, ten płaskim dośrodkowaniem odnalazł w polu karnym Reece'a Jamesa, który pewnie pokonał bramkarza rywali. Wymarzony początek tournee dla młodego zawodnika, który w poprzednim sezonie grał dla drużyny United U-21.

46. min. - tuż po przerwie Louis van Gaal decyduje się na wymianę niemal całej jedenstki, która rozpoczęła mecz, pozostawiając na boisku jedynie Darrena Fletchera i Andera Herrerę.

45+1. min. - GOL! Kontratak United. Herrera rozrzuca piłkę na prawe skrzydło do Welbecka, ten zagrywa po ziemii w kierunku Rooneya i kiedy wydawałoby się, że jest już po akcji koszmarny błąd popełnia Tommy Meyer, przepuszczając piłkę do Rooneya, pozostawiając go tym samym w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Takich sytuacji Anglik nie zwykł marnować.

42. min. - GOL! Wayne Rooney bez większych kłopotów pokonał z jedenastu metrów Penedo, kierując piłkę tuż przy lewym słupku.

40. min. - świetne rozrzucenie piłki przez Fletchera na prawą stronę do Valencii. Ekwadorczyk wbiegł na pełnej szybkości w pole karne i dośrodkował futbolówkę, która trafiła w rękę Delagarzy. Rzut karny dla United!

34. min. - kolejna akcja "na jeden kontakt" Maty i Welbecka w odległości 30. metra do bramki. Otwierające podanie Hiszpana do Anglika ostatecznie zakończyło się kontrowersyjnym faulem na napastniku. Rzut wolny dla United, ale gdyby był to mecz o punkty sędzia mógł pokazać rywalowi żółtą kartkę.

30. min. - szybka wymiana piłki przed polem karnym między Sarvasem i Juninho, ostatecznie zakończona niecelnym strzałem tego drugiego.

13. min. - GOL! Indywidualną akcję w środku pola przeprowadził Juan Mata, tuż przed atakiem obrońcy zdołał jednak oddać piłkę biegnącemu obok Danny'emu Welbeckowi, a Anglik oddał niesygnalizowany strzał zza pola karnego posyłając piłkę tuż przy prawym słupku.

9. min. - w odpowiedzi rywale. Prawym skrzydłem pomknął Ishizaki, mocno dośrodkowując piłkę w pole karne. Do futbolówki pierwszy dopadł Zardes oddając szybki strzał z powietrza, który bez większych problemów obronił De Gea.

7. min. - ładna kombinacyjna akcja przed polem karnym Juana Maty i Danny'ego Welbecka, pozwalająca Anglikowi oddać strzał z pola karnego, który ostatecznie został wybroniony przez bramkarza.

4. min. - na strzał zza pola karnego zdecydował się Ander Herrera, bramkarz rywali popisał się jednak świetną interwencją, przenosząc piłkę nad poprzeczką.

Manchester United - Los Angeles Galaxy 7:0 (3:0)
Bramki: Welbeck 13', Rooney 42' (k.) 45', R. James 62' 84', Young 88' 90'.

Man Utd: De Gea (Lindegaard 46') - Smalling (Blackett 46'), Jones (Rafael 46'), Evans (M. Keane 46') - Valencia (Cleverley 46'), Fletcher (C), Herrera, Mata (Kagawa 46'), Shaw (R. James 46') - Welbeck (Nani 46'), Rooney (A. Young 46').

LA Galaxy: Penedo (Rowe 46') - Gargan (Sorto 62'), Meyer (Mendiola 62'), Leonardo (Friend 46'), Delagarza (C. Hoffman 62') - Ishizaki (Venter 61'), Sarvas (R. Garcia 62'), Juninho (B. Jamieson IV 46'), Husidic (Opare 46') - Keane (Donovan 61'), Zardes (K. Walker 46').

Na ławce rezerwowych wśród powołanych na tournee zabrakło miejsca tylko dla Javiera Hernandeza, który doznał lekkiego urazu na treningu.